O nas – Nasze działania

Stowarzyszenie Krok po kroku HSA (handicapped scuba association) od 5 lat działamy na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Opracowaliśmy standardy rehabilitacji społecznej i ruchowej poprzez uprawianie sportu ekstremalnego. Doznania związane z nurkowaniem, sportem niedostępnym dla większości pełnosprawnych osób zapewniają poczucie wyjątkowości i dają szansę na przemianę życia.

Organizujemy zajęcia nurkowe, badania lekarskie i psychologiczne, zajęcia teoretyczne dotyczące zasad bezpiecznego nurkowania, zajęcia basenowe i na wodach otwartych (jezioro, morze). Dostosowujemy nasze zajęcia do indywidualnych potrzeb lub barier osób ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności. Wykorzystujemy nowoczesne metody kształcenia, w tym autorski film instruktażowy pt. „Odkryj nurkowanie HSA”. Szkolimy na wszystkie stopnie nurkowe w standardach HSA, PADI i SDI.

Dla osób chorujących lub po poważnych wypadkach organizujemy spotkania motywacyjne, których zadaniem jest zmiana nastawienia do życia, przywrócenie wiary we własne siły, powrót do aktywności. Nasi podopieczni promieniują energią, która pozwala na nowo uwierzyć w siebie.
Naszą misją jest zmiana życia ludzi, również tych, którzy kiedyś mieli marzenia, chcieli żyć w pełni i realizować swoje pasje, a los pozbawił ich tej możliwości.

Jedź z nami na wyjazd nurkowy, dostosowany do Twoich potrzeb. Dobry dobór grupy i kierunku podróży zapewni Ci niezapomniane wrażenia. Prowadzimy krajowe i zagraniczne turnusy rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi przez nurkowanie.